1-ALICI, mağaza ve/veya satış noktasından görerek, beğenerek, özelliklerini öğrenerek satın aldığı ve işbu anlaşma formu ile onayladığı ürün/ürünlerde CAYMA VE İADE HAKKINI KULLANAMAZ.

2-Sipariş/Satış öncesinde ALICI’nın talepleri doğrultusunda, üzerinde tadilat, değişiklik ya da ilave yapılmak suretiyle kişiye özel nitelikler kazanan ürün/ürünler ÖZEL/ÖZELLEŞTİRİLMİŞ ürün statüsünde olup iptal edilemez, iade alınamaz. ALICI ürün/ürünleri iade etmek için ısrar ediyorsa SATICI gerek görürse ürün satış fiyatının %30’unu cezai şart olarak tahsil etmek sureti ile iptal işlemini yapabilir.

3-ALICI kendi rızası ile outlet, defolu, özürlü gibi belirgin bir hasarı olan ürün/ürünleri görerek, beğenerek ve isteyerek satın almışsa, teslimat ve kurulum hizmetini yaptırmışsa, bu ürün/ürünlerde iade hakkını kullanamaz. Bu ürün/ürünlerle ilgili ayıplı mal talebiyle herhangi bir yaptırımda bulunamaz. ALICI, bu ürün/ürünlerle ilgili satış aşamasında, ürün/ürünlerin üzerindeki etiketinden defo ya da özürü’nü belirten açıklamanın bulunduğunu görerek ve bilerek sözleşmesini onaylar.

4-ALICI’nın bilerek satın aldığı, defo ve/veya özürü bulunan ürün/ürünler garanti kapsamı dışındadır. SATICI bu tür ürünlerde, bedeli karşılığı satış sonrası hizmeti verebilir.

5-SATICI’nın mağaza veya satış noktalarında, ALICI’nın görerek ve beğenerek satın aldığı koltuk, kanepe, çekyat, berjer, yatak, yorgan, kırlent, puf, döşemeli başlık v.b.gibi yumuşak grup ürünlerin kumaşlarında, SATICI’dan KAYNAKLANMAYAN %5 oranında RENK TONU farkı olabilir. ALICI, satın aldığı/sipariş verdiği ürün/ürünlerde bu olası farklılığı peşinen kabul eder ve bu sebeple iade talebinde bulunamaz.

6-ALICI, hiç bir geçerli gerekçe göstermeksizin, teslimatını ve kurulumunu yaptırdığı ürünleri değiştiremez, iptal ettiremez, iadesini isteyemez. SATICI bu gibi durumlarda, TÜKETİCİNİN MEMNUNİYETİ İLKESİNE göre, ürün/ürünleri değiştirme veya iade alma hakkını saklı tutar.
 
 

BAŞVURU

 

Tüketici şikâyet ve itirazları konusundaki başvurular, T.C.Ticaret Bakanlığı'nın belirlediği parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilmektedir.

 

ALICI

 

Adı-Soyadı: ………………………………………………….Tarih:…./…./202..

 

Telefon :…………………………………………………..

 

E-Mail : ………………………………………………….İmza: