2022 Mobilya ve Dekorasyon Trendleri - Evonna

2022 Mobilya ve Dekorasyon Trendleri

Mobilya ve dekorasyon seçimlerimiz, iç dünyamızı yansıtan ve günlük yaşantımızı doğrudan etkileyen önemli unsurlardır diyebiliriz. Salonlarımızı süsleyen koltuklar, özenle seçtiğimiz aksesuarlar ve kullandığımız tasarım felsefeleri adeta bizlerin kişiliğini sergiliyor.

Evimize yeni bir eşya aldığımızda veya odamızın dekorasyonunda yeniliğe gittiğimizde duyduğumuz heyecanı bir düşünsenize! İşte buradan mobilyaların ve iç mekan tasarımlarının hayatımız üzerinde ne kadar etkili olduğunu görebiliyoruz. Bizler de bugün, 2022’in en iddialı ve şık iç mekan tasarım trendlerinden bahsedeceğiz.

Modern ve Şık Minimalist Dekorasyonlar

Basit ama etkili detayların ve sade dokunuşların daha estetik olduğunu savunan minimalist tasarım felsefesi 2022 yılına damga vuruyor. Minimalizmde, nötr renkli mobilya tercihleri ve işlevsel eşyaların başrolde bulunuyor. Sizler de iç rahatlatıcı minimalist dokunuşlar ile modern tasarım trendlerine ayak uydurabilirsiniz.

Doğal Mobilyaların Eskimeyen Büyüsü

Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2022’de de doğayı ön plana çıkaran dekorasyon fikirleri popülerliğini sürdürüyor. Ahşap masalar ve raflar, doğayı baz alan parkeler, aksesuar olarak kullanılan bitkiler doğal tasarımlarda sıklıkla kullanılıyor. Salonunuzda tercih edeceğiniz açık gri oturma grupları ve kahverenginin tonlarını taşıyan sandalyelerle dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz. Doğal tasarımlar, evinize adım attığınız andan itibaren sizleri rahatlatacak ve sizlere huzur verecek!

Hem Estetik Hem Uyumlu: Gri Tonları

Gri ve tonları bu sene mobilya ve dekorasyon dünyasında büyük yankı uyandıran renklerden birisi. Açık ve koyu fark etmeksizin tüm renklere uyum sağlaması griyi mükemmel bir tamamlayıcı yapıyor. Özellikle yatak odalarında, modern ve hoş bir hava ya sahip olan gri örtüler ve halıları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Grinin sizlere sağladığı esneklik ve yaşam alanlarınıza kattığı güzelliği çok beğeneceksiniz!

Kuralları Yıkın: Bohem Dekorasyon

2022’de en çok tercih edilen tasarım fikirlerinden birisi de bohem dekorasyon oluyor. Üstelik, bu tarzda iç mekanlar oluştururken uygulamanız gereken herhangi bir kural yok! Sadece yaratıcılığın ön planda olduğu özel eşyalarla yaşam alanınızı zenginleştirebilirsiniz. Hatırası olan aksesuarlar, manevi anlama sahip mobilyalar ve canlı renklerle harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Bohem felsefesine göre yaratıcılık ve maneviyatın maddiyattan çok daha önemli olduğunu unutmayın. Sizler de bohem tasarım unsurlarıyla kuralları yıkmaya hazır mısınız?

Yorum Yap!

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir